google-site-verification=B_PhikpJsQs-iNyjEPs-zPa_L2OzZxhI7I5PSeEoNR4
top of page
  • Helin Çelik / Araştırma Müdürü

Ünlü Tenis Yıldızı Dogecoin Hayranı Çıktı!


Dünyaca ünlü tenis yıldızı Naomi Osaka, Bloomberg’de verdiği bir röportajda kripto para birimi endüstrisine olan ilgisini açıklarken özellikle Dogecoine dikkat çekti.


Twitter’da yaptığı paylaşımda dogecoin hakkında açıklamalarda bulunan Naomi Osaka şunları söyledi:

“Biliyorum, internette her şey büyüyor. Dogecoin hakkında bir şeyler okudum… Yeni ve ilginç bir şey ortaya çıkacak.”


Geçen hafta bir dizi diğer üst düzey sporcuya katılarak, kendi non-fungible token (NFT) koleksiyonunu açıklayan Osaka, menajeriyle de kripto para yatırımı hakkında konuştuğunu belirtti.


Kripto Para Zirvesi Ekim’de Istanbul’da!


Dünyanın en gözde yatırım araçlarından biri olan kripto paralar ekim ayında İstanbul’da tartışılacak. 26-27 Ekim tarihlerin de Istanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek zirve kripto para borsaları ve yatırımcıları bir araya getirmeyi amaçlıyor.


Zirveye taraftar coin ve altcoinlerinde katılacak olması yatırımcılar için büyük fırsat teşkil ediyor.


Zirve 2 gün sürmesi ve 6 oturum şeklinde planlanıyor. Zirvenin her iki gününde “Türkiye’deki coinlerin geleceği” başlıklı birer oturum olacak ve coin ile altcoinler kendilerini anlatma fırsatı bulacak. İlk günün son oturumuna kripto para fenomenleri katılırken ikinci günün ilk oturumunda ise Futbol Kulüpleri tarafından çıkartılan taraftar coin konuşulacak. Bu oturuma üç kulübün konu ile ilgili yöneticileri katılacak. Zirvenin son oturumunda ise yine kripto para borsalarının temsilcileri, kendilerini ve sektörü anlatacak.


El Salvador ‘dan Bitcoin Reklamı!


Bitcoin’in El Salvador’da yasal para birimi haline gelmesine bir hafta kala, ulusal hükümet tarafından hazırlanan ilk Bitcoin reklamı yayınlandı.


Reklamın detaylarında; Eylül ayından itibaren Bitcoin, USD ile El Salvador’da yasal para birimi olacağı ancak bitcoini kullanmanın zorunlu kılınmayacağı belirtiliyor. Reklamda, telefondan yapılan işlemler sayesinde hem parayla uğraşmaktan hem de makbuz ve kuponlarla uğraşmaktan kurtarılacağı da yer almış.


Haftaya Orta Amerika Ülkesi, dünyada Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak benimseyen ilk ülke olacak ve ülkede Bitcoin resmi para birimi olarak kullanılacak.

22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page