google-site-verification=B_PhikpJsQs-iNyjEPs-zPa_L2OzZxhI7I5PSeEoNR4
top of page
  • Helin Çelik / Araştırma Müdürü

PAWS Chicago Kripto ile Bağış Kabul Ediyor!


Dünya genelinde kolay ve minimum masraflı para transferi kripto paralar günden güne yaygınlaşıyor ve farklı kuruluşların tercihi haline geliyor. Bir diğer haber ise 25 yıldır sokak hayvanları için yardım yapan PAWS Chicago barınağı Ceo’su Susanna Homan artık kripto paralar ile hayvanlar yararına bağış toplayacağını açıkladı. Bağış yapmak isteyen yardımseverlerin Bitcoin, Etherium, Dogecoin ve diğer tokenlar aracılığıyla gerçekleştirebilecek.


Susanna Homan yaptığı açıklamada; ‘Chicago’da yaşayan sokak hayvanlarının hayatını kurtarabilmek için kripto topluluğundan destek bekliyoruz. Hayvanların hayatını kurtarmak için büyüyen kripto para topluluğunu bağış yapmaya davet ediyoruz.’ dedi.


Bankacılık Devi Citigroup, BTC Vadeli İşlemine Başlamak için Onay Bekliyor!

Bankacılık sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Citigroup, bankanın müşterilerinden gelen Bitcoin’e yatırım yapma talebi doğrultusunda düzenleyicilerden onay almak için çalışmalarını sürdürüyor. Citigroup, Bitcoin vadeli işlemleri için teklifinde Goldman Sachs’a katılacak. Yer alan haberlere göre, şirketin Londra’da kripto para odaklı ekip için ekip kurduğu belirtildi ve ‘Ekibin önce CME Bitcoin vadeli işlemlerini ardından Bitcoin ETN’lerini başlatması için onay alması muhtemeldir.’ bilgisi verildi.


Citigroup sözcüsü, CoinDesk’e gönderdiği iletide şu ifadeleri kullandı; ‘Düzenleyici çerçeveler, denetim beklentileri ve diğer faktörlerle ilgili birçok soru göz önüne alındığında yaklaşımımız konusunda çok düşünceliyiz. Şu an bazı kurumsal müşterilerimiz, güçlü düzenleyici çerçeve altında çalıştıklarından vadeli işlemler gibi ürünler düşünüyoruz.’ dedi.


ABD Kripto Borsası Kraken’den Etherium 2.0 için Bağış!

Amerika merkezli kripto para borsası Kraken, Etherium 2.0 güncellemesine yönelik projelere destek olabilmek için Etherium Vakfı’na 250.000 dolarlık bağışta bulundu. Etherium Vakfı’nın duyurusuna göre 5 DeFi projesi Compound, Synthetic, Uniswap, Lido Finance ve The Graph’in de içerisinde bulunduğu bağışın toplamı 1,5 milyon dolar değerinde. Bu bağışı almak için yalnızca belirli kriterleri karşılayan ekipler hak kazanacak.


Bildiğimiz üzere Etherium üzerindeki birçok DeFi projesi geçtiğimiz yılda tavan yapmıştı bu sebeple birçok DeFi protokolü, Etherium altyapısının arkasındaki insanlara yatırım yapmak istiyor. Konuyla alakalı Etherium Vakfı İcra Direktörü Aya Miyaguchi, ‘İşbirlikçi çabaların ve desteğin uzun vadede Etherium’a fayda sağlamanın en sürdürülebilir yolu olduğuna inanıyoruz. Çeşitli Etherium istemcilerini koruyan ekipler desteklemeye yönelik olan bu çaba, yalnızca etkili olmakla kalmıyor, aynı zamanda harika bir örnek teşkil ediyor.’ ifadesini kullandı.


Ripple ve Sec Davasındaki Olumsuzluk Sürüyor!

Dün Ripple tarafından yapılan savunma üzerine, Ripple ve Abd Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC arasındaki dava için, Federal Yargıç Analisa Torres keşif tarihinin 12 Kasım’a kadar uzatılmasını talep etti. Bu keşif uzaması iki taraf için gerekli olduğu öngörülüyor. Daha önce de bilindiği gibi duruşma keşif aşaması için 2 ay daha ertelenmişti. Ripple davasını yakından takip eden savunma avukatı James Filan, ‘Tecrübelerime göre bu davanın yakında çözüleceğini düşünen herkes, bu konuyu tekrar düşünmelidir.’ Açıklamasında bulundu.


16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page