google-site-verification=B_PhikpJsQs-iNyjEPs-zPa_L2OzZxhI7I5PSeEoNR4
top of page
  • Helin Çelik / Araştırma Müdürü

Merkez Bankası Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu'nu Oluşturdu


Dijital para birimlerine olan ilgi her geçen gün artarken Türkiye'den ardı sıra "Dijital Lira" atılımları geliyor. Pilot denemelerin artırılacağını duyurmasının ardından Merkez Bankası bu defa “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası; ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEM ile ikili mutabakat zabıtları imzalamış ve “Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu” oluşturmuştur.” açıklamalarında bulundu.


Avustralya Merkez Bankası’ndan CDBC Ekibi İçin İlan

Avustralya Mekez Bankası kendi DCBC geliştirmek üzere işe alınacak personel için ilan yayınladı. Dijital para birimi çıkartmaya sıcak baktığı düşünülüyor.


Fidelity SEC’e ETF Baskısı Yapıyor

Finansal hizmet sunan ve Amerika kökenli olan Fidelity’nin SEC ile ETF toplantısı yaptığı, toplantıda ETF başvurusunun kabul edilmesini istediği konuşuluyor. Fidelity’nin ayrıca yatırımcı kitlesinin her geçen gün büyüdüğü vurgusunu yaptığı belirtiliyor.


Bitcoin Cüzdanı 9 Yıl Sonra Uyandı

9 yıl boyunca hiçbir hareket görülmeyen 290 adet Bitcoin’in bulunduğu cüzdandan 4 milyon dolarlık çıkış yapıldığı tespit edildi. Oluşan hareketlilik şifrelerin sonradan bulunması ya da kar satışı nedeniyle yaşanıyor.

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page