google-site-verification=B_PhikpJsQs-iNyjEPs-zPa_L2OzZxhI7I5PSeEoNR4
top of page
  • Helin Çelik / Araştırma Müdürü

İlk Nft Sanat ve Müzik Festivali!


Dreamverse müzik, sanat ve teknoloji odaklı festival 4 Kasım’da New York’ta gerçekleşecek. Bu etkinliğin asıl önemi dünyanın en büyük NFT yatırım fonu olan Metapurse tarafından organize edilmesi. Dreamverse Festival Gallery’de dijital, fiziksel ve sanal formatlarda NFT sanat ve sanatçılarının etkileşimli deneyimi ve Metapurse ve Time’ın birlikte yürüttüğü organizasyona 150’den fazla NFT sanatçısının çalışmaları yer alacak.


NFT biletleri ünlü kripto para sanatçısı Alotta Money tarafından tasarlandı ve Dreamverse özel NFT bilet satıcısı yaptığı açıklamada ‘Etkinliklerin böylesine az olduğu bir yılda böylesine bir organizasyona sponsor olmayı ve NFT biletleri satış ortağı olmayı dört gözle bekliyoruz.’ ifadelerini kullandı.


Bu organizasyonu hayata geçirmek için kripto varlık ve NFT alanında en değerli şirketlerden biri olarak kabul edilen Time ile ortaklık yaptığı için Metapurse yöneticileri mutluluk duyduğunu ve sanal gerçeklik kabinleri ile sürükleyici bir deneyim yaşanacağını belirttiler.


Interactive Brokers, Paxos ile Kripto Para Ticaretine Başladı!

Amerika’da çok uluslu bir aracı kurum olan Interactive Brokers, Paxos aracılığıyla kripto varlık ticaretine başladığı haberini duyurdu.


Açıklamalarda yer alan ifadelere göre, ticareti yapılacak kripto varlıklar Bitcoin, Etherium, Litecoin ve Bitcoin Cash olarak belirlendi ayrıca aylık işlem ücretini hacme bağlı olarak %0,12 olarak düşündüklerini açıkladılar.


Şirketin bu ortaklığı alışagelmiş finansa ek olarak kripto varlıklara da yatırım yapılmasının önünü açıyor. Faaliyetleri şu anda yalnızca Amerika’da yaşayan müşterilere sunulacak ancak ilerleyen zamanlarda porföylerini genişletmeyi planlıyorlar.


MicroStrategy Yüklü Miktarda Bitcoin Aldı!

MicroStrategy yazılım şirketi geçtiğimiz ağustos ayında 3907 tane Bitcoin aldığını açıklamıştı. Bitcoin de yaşanan düzeltmelerden sonra bu durumu fırsat bilen şirket son açıklamalarında 45.099 dolardan 5050 adet daha Bitcoin satın aldıklarını duyurdu. Ağustos 2020’den bu yana alım yapan şirketin elinde bulunan Bitcoin miktarı 114 bini geçmiş oldu.


MicroStrategy Ceo’su Michael Saylor’ın belirlediği politikası itibariyle ciddi oranda alım gerçekleştiriyor bu durum bazı uzmanlar tarafından negatif eleştirilere de maruz kalabiliyor ancak Bitcoin i geleceğin emlak değeri olarak gören şirket bu varlıkları sakladığını ve herhangi farklı bir işlem yapmadıklarını belirtti.


18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page