google-site-verification=B_PhikpJsQs-iNyjEPs-zPa_L2OzZxhI7I5PSeEoNR4
top of page
  • Helin Çelik / Araştırma Müdürü

Facebook Novi’ye NFT Desteği Gelebilir!


Facebook’un yeni dijital cüzdan projesi Novi şu sıralar NFT desteğini değerlendiriyor. Facebook finansal hizmetler departmanının başında olan David Marcus, ‘Novi gibi iyi bir kripto cüzdana sahip olunca tüketicilerin NFT gibi ihtiyaçlarını da düşünüyoruz’ açıklamasında bulundu ve Facebook’un çeşitli şekillerde dahil olmak için iyi bir konumda olduğunu hissettiğini söyledi.


Şirket başlangıçta yatırımcıların takip etmesi gereken tüketici odaklı cüzdan başlatmaya hazır olduğu ve cüzdan piyasaya sürülmeye hazır olduğunda faizden yararlanmak için NFT getirmenin uygun olacağını belirttiler. Ayrıca ödemeler ücretsiz bir şekilde gerçekleşecek ve ekibin kullanımına teşvik edileceği umuluyor.


Bitcoin Hodl Sayısı Artıyor!

Analitik şirketleri Glassnode ve Blockchain tarafından sağlanan bilgilere göre, Bitcoin tarafında dolaşımdaki arzda artış görülüyor ve Btc sahipleri varlıklarını cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Bitcoin 50.000 doların altına geriledi ancak yaşanan bu düşüşe rağmen hash gücü ve hodl oranlarında artış devam ediyor. Gelen verilerde son 30 gün içerisinde 460.078 adet Btc biriktiğini ve Ekim 2020 seviyelerinde olduğu gösteriyor. Bu durumun piyasa için oldukça pozitif bir tablo olduğunu söyleyebiliriz.


Bitcoin Madenciliğinde Toparlanma Süreci!

Geçtiğimiz dönemlerde Çin tarafından madencilere gelen yasakların ardından bir süreliğine duraksama ve yeni çözümler aramaya başlayan madencilerde dengeler tekrardan oturdu. Kuzey Amerika tarafına geçen madencilerden oluşan boşluğu ABD merkezli büyük şirketler doğrudan veya dolaylı olarak yatırım gerçekleştirerek doldurdu. Geçtiğimiz günlerde BlackRock, Fidelity gibi yatırım şirketleri halka arz edilmiş madencilik şirketlerinden hisse satın aldı ve madencilik endüstrisine yönelik çalışmalar başladı, bu yoğun ve canlı talep Bitcoin açısından pozitif bir gelişme olarak görülebilir.


Coinbase’den Yüklü Bitcoin Çıkışı!

Bugün açıklanan CryptoQuant verilerine göre, Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase’ten 31.107 adet Bitcoin yani 1.497 milyar dolarlık çıkış gerçekleşti. Gerçekleşen bu miktar uzun bir süre sonra yaşanan en büyük çıkışlardan birisi olduğu belirtildi.


17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page