google-site-verification=B_PhikpJsQs-iNyjEPs-zPa_L2OzZxhI7I5PSeEoNR4
top of page
  • Helin Çelik / Araştırma Müdürü

Dev Fon Yöneticisi Bitcoin Alıyor


Birçok dev şirketin kripto paraları kurumsal olarak benimsemesi ve fonlarının bir kısmıyla kripto paraya yatırım yapması hızla devam ediyor. Bu şirketler arasına yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri 402 milyar dolar olan Neuberger Berman ,64 milyon dolarlık Emtia fonunun %5’ini Bitcoin vadeli işlemlerine ve fonlarına yatırmasına izin vereceğini söyledi. Yapılan açıklamada;


‘’Neuberger Berman Emtia Stratejisi, fonun varlıklarının %5’ine kadarını Bitcoin vadeli işlemleri yoluyla kripto para birimi yatırımlarına ve dolaylı kazanç sağlamak için Kanada’da işlem fonların menkul kıymetlerine yapılan yatırımlara yatırım yapmasına izin verecek.’’


Firmanın Bitcoine yatırım yapmasının nedenlerinden biri fonunu büyütmek ve itibari para enflasyonuna karşı korumak. Bir diğer nedeni ise potansiyel olarak kazançlı bir gelir kaynağı olabilecek kripto piyasası fiyat trendlerinden yararlanmak istemesi yer alıyor.


Aşı Olana Bitcoin Hediye

Avustralya’da tanınmış bir milyoner aşı olan her vatandaşa 3 dolarlık Bitcoin hediye edeceğini duyurdu. Radyo sunucusu Kyle Sandilansd’e verdiği röportaj sırasında Bitcoin hediyesini duyuran milyoner öncelikle herkesin bu kampanyaya başvurmalarını istedi.


Blog yazarı Fred Schebesta ,aşı olanlara Bitcoin dağıtımında sponsor olacaklarını açıklayarak kampanyadan yararlanmak isteyenleri öncelikle aşı belgelerini getirmelerini ve Finder uygulamalarını indirmelerini istedi. Daha sonra hediye bitcoinleri hesaplarına gönderileceğini açıklayan Fred Herkes tekliften yararlanırsa, 40 yaşındaki oyuncu yaklaşık 75 milyon USD dağıtmak zorunda kalacağı belirlendi.


Kampanyada ki miktar küçükte olsa kripto paraların her alanda kullanılması dikkat çekici diyebiliriz.


Kripto Varlıkların Global Popülerliği %2300’ün Üzerinde!

Geçtiğimiz günler de Kripto varlıkların insanlar tarafından ne kadar benimsendiğini açıklayan New York merkezli veri analiz şirketi ‘’Chaninalysis ‘’ yaptığı analizde Kripto varlıkların her geçen gün daha da popülerleştiğini gösterdi.


Özellikle Bitcoin başta olmak üzere global çapta bir popülerliğe ulaşan kripto sektörüne ilgi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.


Yapılan analizler sonucunda Kripto varlıkların insanlar tarafından benimsenmesi , 2019 yılının son dönemlerinden bu yana %2300 arttığını ve sadece geçtiğimiz yıl %881 oranında bir artış olduğunu vurgulandı. 2020 yılının ilk yarısından bu popülerlik oranı %2.5 oranında yükseliş yaşamasına rağmen , 2021 yılının ilk yarısından ise bu oran %24’e yükseldiği belirlendi.


Bu artışların ana sebeplerinden biri insanların kriptoyu değerli ve güvenli bir varlık olarak görmeye başlaması olarak nitelendirebiliriz.

19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page