google-site-verification=B_PhikpJsQs-iNyjEPs-zPa_L2OzZxhI7I5PSeEoNR4
top of page
  • Helin Çelik / Araştırma Müdürü

Coınbase Global, Mitsubishi Bank ile Ortaklığını Duyurdu!


Şimdilik Bitcoin, Etherium, Litecoin, Bitcoin Cash ve Stellar olmak üzere beş dijital varlığın listelenmesine izin verildi ancak ilerleyen günlerde daha fazla kripto varlık ekleyeceklerini bildirdiler.


Coinbase Japonya Başkanı Nao Kitazawa, ‘Düşük maliyetli hizmetler sunmayı ve daha geniş müşteri kitlesine hitap etmeyi hedefliyoruz.’ açıklamasında bulundu. Ayrıca Japonya’da şimdilik 30 kişiye yakın bir ekipleri bulunan Coinbase, ürün geliştirmek için işe alım yapacaklarını belirtti.


El Salvador'dan Bitcoin Yönetmeliği Açıklaması!

El Salvador Maliye Bakanı Haziran ayında Bitcoin’i resmi para olarak kabul etti ve 9 Eylül tarihinde yürürlüğe girecek yasa hakkında düzenlemeler devam ediyor ancak hala soru işaretleri var. Son açıklamasında Bakan Zelaya, ‘Bitcoin kullanımının opsiyonel olacağını ve kabul etmeyen işletmelerin cezalandırılmayacağını’ belirtti.


El Salvador Merkez Bankası Banco Central da Reserva, bankalar için ilk politika taslağını yayınladı. Taslakta yeni yönetmelikle ilgili ‘Bu yönetmeliğin amacı, farklı elektronik mekanizmalar aracılığıyla yalnızca Bitcoin veya dolarla dijital işlemlerin, ödemelerin düzgün çalışması için sözleşme yapan finansal kuruluşlar ile sağlayıcılar arasındaki ticari ilişki haklarını düzenlemek.’ söylüyor.


Avax'tan Defi Teşvik Programı!

Avalalanche blok zincir kuruluşu, Rush adında yeni bir teşvik programı başlattı. Bu aşamada merkeziyetsiz finans varlıkları ve uygulamalarını ağa katmak için 180 milyon dolarlık teşvik sağlayacak. Programın içinde Aave ve Curve kripto şirketleri de bulunuyor ve bu coin ağları üzerinde gerçekleşecek. Ayrıca dağıtımlarını kullanarak daha verimli yeni nesil stratejiler oluşturulacak.


Programın ilk aşamasında, kısa vadede Aave ve Curve kullanıcılarını için toplamda 27 milyon dolar değerinde likidite ile madenciliğine teşvik edilecek. Direktör DeMeo yaptığı açıklamada ‘Fonun zaman içerisinde ödeneceğini, gelecek teknolojisinde neler hedeflediklerini ilerleyen zamanlarda göreceklerini’ belirttiler.


İngiliz Banka Lloyds Kripto Para Sektörüne Girdi!

Kripto paraların hızla yükselen bir trend olduğunu açıklayan Lloyds bankası bu trende ayak uydurmak için kripto para birimi uzmanı ve üst düzey yöneticisi aradığını duyurdu. Adayların en son teknolojileri teşvik etmek ve yeni stratejiler üretmesinin ön planda olmasını istediklerini belirtti. Dijital paraların geleceğini etkileyen bu adımların çoğaldığının görülmesi insanlarda güven oluşturuyor diyebiliriz.


Lloyds açıklaması ise; ‘Bir işletme olarak bu değişime ayak uydurmalı ve dijital para birimlerinde ödemelerin gerçekleşme hızını etkileyecek, likidite avantajları elde edecek ve bankalar için ödeme hizmetlerinin genişlemesini destekleyecek fırsatları araştırmalıyız.’
11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page