google-site-verification=B_PhikpJsQs-iNyjEPs-zPa_L2OzZxhI7I5PSeEoNR4
top of page
  • Helin Çelik / Araştırma Müdürü

APPLE PAY DESTEĞİ COİNBASE İLE GENİŞLİYOR!


En büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, Iphone kullanıcıları için artık Apple Pay kullanarak herhangi bir banka kartı üzerinden kripto para alımı gerçekleştirebilecek.


Yalnızca Iphone kullanıcıları için değil MasterCard ve Visa banka kartı olan kullanıcılara da bu hizmet sunulacak. Bu uygulamayla birlikte dünyadaki banka kartı kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun kripto alım-satım yapması planlanıyor. Yapılan açıklamada tek seferde 100.000 dolar çekme limitinin olduğunu ve bugünden itibaren otomatik ödeme yöntemi olarak Apple Pay’in yer alacağını belirtti. Ayrıca Google Play için de çalışmalarının devam ettiğini ekledi.TEKNOLOJİ DEVİ XIAOMI KRİPTO PARA KABUL EDİYOR!

Çin teknoloji devi Xiaomi, kısa bir süre önce kripto para ödemeleri için harekete geçtiğini belirtmişti. Portekiz’de kripto para kabul edeceğini açıkladı. Artık Bitcoin, Etherium, Tether gibi coinlerle Xiaomi cihazlarını satın almak mümkün.


Açıklama yapan Mi Portekiz Genel Müdürü ‘Herkes için yenilik’ sloganını yerine getirmeye çalıştıklarını ve global dünyaya ayak uydurmayı hedeflediklerini belirtti.

URUGUAY’DAN KRİPTO HAMLESİ!

Geçtiğimiz günlerde kripto paralar için meclise düzenleme teklifinde bulunan Senatör, ülkedeki işletmelerin kripto ile ödeme kabul etmelerini sağlayacak. Senato bu hafta öneriyi değerlendireceğini açıkladı. Bu düzenlemeyle birlikte halka yatırım eğitimlerinin de verilmesini amaçlıyorlar ve küresel dünyada önce olmak hedefleri arasında yer alıyor.

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page